sponsorlu bağlantılar
 • Oylama: oy Puan
 • Lisans: Ücretsiz
 • Dil Desteği: Türkçe
 • İşletim Sistemi: Android
 • Üretici: Yükselis

Risale-i Nur Külliyatı Uygulaması

Risale-i-Nur-icon

Risale-i Nur Okuma Android adlı uygulama, içerisinde başta Risale-i nur külliyatı olmak üzere Kur’an’ı Kerim, Cevşen, Büyük İslam İlmihali gibi önemli eserleri de barındırmaktadır. Okuması ve takibi çok kolay olan program oldukça kullanışlı.

Bu büyük eserlerin yanında arama yapabileceğiniz bir arama motoru ve bilmediğiniz kelimeler için lugat uygulaması da şahane derecesinde kelimeler içermekte. Kelimeleri Türkçe olarak aradığınızda bu kelimenin Osmanlıca yani Arap Alfabesi ile yazılışı da bulunmaktadır.

Bir kitabı okumaya başladığınızda o kitabı en son okunanlar rafına dahil ediyor ve kitabı kolayca bulabiliyorsunuz ayrıca kitabı tekrar okumak için seçtiğinizde kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Eğer isterseniz önemli yerleri çizebilir veya işaretçi ile işaret bırakabilirsiniz.

Risale-i-Nur Risale-i-Nur-Kulliyati-Lugat

Risale-i nurlar içerisinde bolca kelime içerdiği için bazı kelimeleri anlayamıyoruz bu kelimeleri lugattan bakmak yerine daha pratik bir özelliği olan bu programda, okumakta olduğunuz kelimenin üzerine basılı tuttuğunuzda kelimenin lugat karşılığını görebiliyorsunuz.

Risale-i Nur Külliyatı İndir

“Risale-i Nur Külliyatı Uygulaması” üzerine 2 yorum

 1. mustafa diyor ki:

  1.Risale-i nur uygulamasını isterseniz günlük istediğiniz kitabı programlaya biliyorsunuz. sizi istediğiniz saatte uyarıyor. günlük okuduğunuz yerden başlıyor. ayrıca okumanız gereken yerleri her gün otomatik değiştirerek işaretliyor. kolayca takip edebiliyorsunuz. bir kullanıcı olarak.

  2. ayrıca okurken Osmanlıca yazı kısmına geçiş yapabiliyorsunuz.

  3. sayfa çevirmekten sıkıldıysanız. otomatik (2 türlü kaydırma şekliyle) hızı ayarlanabilen kaydırma var.

  4.isterseniz RNK veya Envar kitap sitilini seçebiliyorsunuz.

  Bir kullanıcı olarak bu bilgileri eklemenizi tavsiye ediyorum.

  1. eniyiucretsizindir.com diyor ki:

   Siz bizim yerimize eklemiş oldunuz 🙂 Elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir