sponsorlu bağlantılar
  • Oylama: oy Puan
  • Lisans: Ücretsiz
  • Dil Desteği: Türkçe
  • Üretici: Notepad plus plus

Notepad++ Ücretsiz Türkçe Editör

Notepad-plus-plus-icon-logo

Notepad++ ücretsiz kodlama editörüdür. Programın uzun süredir güncelleniyor olması ve zamanının en iyi ücretsiz editörü olması bu programın neden bu kadar nam saldığının bir göstergesidir. Program sadece eski olmakla değil, çok fonksiyonel, kullanışlı ve ufak olması elbette tercih etmeye değer.

Notepad++ hem ücretsiz hem de Türkçe olması ile gönüllerde yer etmesi elde değil. Benzeri programlarda Türkçe dil desteğini bulmak oldukça zor. Ayrıca program sağ tık özelliğinde Notepad++ ile açma kısayolu ile oldukça pratik bir adım atmış. Bu sayede programı çalıştırmadan direk dosyayı Notepad++ üzerinde açmış oluyoruz.

Program bir çok program dilini desteklemekte bunlardan başlıca gelen asp, html, php, java, javacript gibi programlama dillerini yazabilir ve bu dosyaları açabilirsiniz. Sekme özelliği sayesinde bir çok dosyayı programı bir kere açarak düzenleyebilirsiniz. Ayrıca kodların nerede başlayıp nere bittiğini gösteren renklendirme özelliği de size hız kazandıracak.

Notepad++-icerik

Notepad++ alternatifi arayan yazılımcıların bir çoğu daha fazla özellik istediği için değil farklı tasarım istediği için böyle bir arayışa geçmekteler. Eğer oldukça kullanışlı olduğu halde bu programa bir alternatif arıyorsanız size Sublime Text 3 editörünü önerebiliriz. Ancak yazılımcılar için çok önemli olmasa da Sublime Text’in İngilizce olduğunu belirtelim.

Notead++ 64Bit İndir

Notead++ 32Bit İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir