sponsorlu bağlantılar
  • Oylama: oy Puan
  • Lisans: Ücretsiz
  • Dil Desteği: Türkçe
  • Üretici: Google

Google Chrome İndir (En Çok Kullanılan Web Tarayıcı)

google-logo-icon

Google Chrome, Google’ın internet tarayıcısı olarak çıkarttığı programdır. Program oldukça sade ve kullanışlı olmakla kullanıcıyı kendinde tutmayı başarıyor. Diğer internet tarayıcılarından en büyük farkı sahip olduğu eklentiler ve kullanım kolaylığıdır.

Programın reklamını kendi sahip olduğu arama motoru olan Google ile yapması bu programı herkesin duymasını sağlamakta. Sayısız eklenti ile Google Chrome internet tarayıcınızı istediğiniz bir çok özelliği ekleyebilir ve çok işlevsel hale getirebilirsiniz.

En büyük iki rakibi olan Mozilla ve Opera, Google gibi büyük bir rakibin yanında duramasa da kullanıcı sayısı onlarında oldukça fazla. Chrome’un dezavantajlarından biri olan fazla kaynak tüketimi genel kullanıcı için pek sorun olmasa da bunu sorun edinenler Mozilla’yı tercih etmekte.

Google-chrome-internet-tarayici

Chrome, web tasarım geliştiricileri için biçilmiş kaftan. Bir web sayfasının stil özelliklerini, html etiketlerini, js dosyalarını kolayca görebilir ve müdahele edebilmektesiniz. Bu sayede ince test edip onsan sonra kodları yazabiliyorsunuz. Aynı özellik diğer browserlarda olsa da bu özelliği diğer browserlerı gölgede bırakıyor.

Google Chrome, yabancı dilde ki siteleri istediğiniz doğrultusunda kendi dilinize çevirmeyi sağlıyor. Her ne kadar tamamen doğru çevirmese de konunun anlaşılması için yeterli derecede bir çevirme sağlıyor bu özellikte programın tercih edilme sebeplerini arttırıyor.

Google Chrome İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir